Meist

Meie firma hakkas tegutsema transporditeenuste valdkonnas alates 1997 aastast, mil oli loodud meie esimene firma Vipodeklarant OÜ, mis teostab tolliagentuuri teenuseid ning on siiamaani edukalt hoidnud oma positsiooni selles valdkonnas. Peamisteks pakutavateks teenusteks on import, eksport, TIR-veod, transiit, tollilao- ja terminaliteenused.

2009. aasta suvel , Vipodeklarandi asutaja Natalia Starodubtseva, tema poeg Daniil Starodubtsev ja välismaa partnerid otsustasid arendada uut tegevuse suunda – rahvusvaheliste veoste ekspedeerimine Euroopa Liidu ja SRÜ riikide territooriumil. Alguses tegutseti Vipodeklarandi nimel all, kuna sellel firmal oli juba hästi arenenud suhtlusvõrgustik, kontaktid ja hea maine turul. 2009. aasta detsembris asutati FFC Logistics OÜ ja 2010. aasta veebruaris, siis kui me juba tundsime ennast tugevamatena, oli kogu tegevus ekspedeerimise valdkonnas üleviidud uute firmasse.

Algas aktiivne töötajate otsing ning töökollektiivi loomine, töösüsteemi ülesehitamine, konkurentsi eeliste väljatöötamine – kõik see, mis kõige paremini vastaks meie klientide vajadustele. Samuti alustasime aktiivselt uute partnerite otsingut, uute ja olemasolevate suhete arendamist huvitavate klientidega, kes antud hetkel moodustavad meie usaldusväärsete kliendi andmebaasi. Meie kliendid on eelkõige need firmad ja inimesed, kellega on meil ühised äri- ja elufilosoofia (mis on põhimõtteliselt üks ja sama asi, kas pole?).

Veel natuke eelajaloost ja tuleviku plaanidest. Natalia, koos oma äripartneriga, asustasid firmat Vipodeklarant väga huvitaval ajal. Siis kui tolliseadused ei olnud veel täiesti väljakujunenud, klientide ebausaldusväärsus ja üldised riskid areneval turul olid kõrged. Eesti ei kuulunud veel sel ajal Euroopa Liidu liikmesriigi hulka - seega iga kolmas riik pidi deklareerima oma kaupa ekspordi ja impordi puhul. Natalia, kes tegutses üksinda alates 2000. aastast, oli raisanud väga palju energiat, aega ja oma jõudu selleks, et alles hoida oma äri ja arendada selle kasvu ja head mainet. Selles osas aitasid teda tema asendamatud kolleegid, Mariina ja Antonina, kes töötavad siiamaani Vipodeklarandis.

Koolipoisina käis Daniil tihti oma ema töö juures ning püüdis erinevatest töönüanssidest aru saada – siiamaani on firmad omavahel tihedalt seotud ja on üksteisele suureks toeks. Vahepeal on Daniil õppinud Austraalias (Monash University) ning peale seda Inglismaal, kus ta sai oma bakalauruse kraadi ühes Inglismaa parimas ülikoolis (Bath University), eriala Ärijuhtimine. Niisiis, 6 aasta möödudes naasis ta tagasi oma kodumaale, kus tema eesmärgiks oli asutada stabiilne rahvusvaheline firma, mis pakuks atraktiivseid töökohti, avaldaks positiivset mõju kohalikule majandusolukorrale, looks häid ja usaldusväärseid suhteid nii rahvusvaheliste kui ka kohalike firmadega.

FFC Logistics OÜ’u tuleviku 3-5 aasta perspektiiviks on:

  • Arendada töö ja teenuste effektiivsust maailma tasemeni.
  • Transpordi ringkäikude väljatöötamine rohkem kui kahe sihtkohaga 70% kogu töö ulatuses.
  • Luua ja toetada usaldusväärseid, pikaajalisi ja riskivaba finantsilisi suhteid oma partneritega.
  • Lao- ja jaotuskeskuse asutamine ja arendamine Ida-Virumaa piirkonnas.
  • Investorite kaasahõivamine Venemaalt või teistest EU ja SRÜ riikidest ladude asutamiseks ja kaupade edasiseks levitamiseks (hoiustamine, transporditeenused, 3PL/4PL teenused, kergetööstus). Selline teenustepakett oleks eriti kasulik ja nõutud Venemaa ja SRÜ riikide firmadele, kes tahaksid siseneda Euroopa turule.
  • Võimalik, et loome ka oma autoparki

Täpsemat infot meie kohta saate lugeda firma tutvustusest Dokumentides